Erdoğan Özgörkey Grubu

1951 yılında kurulan, başta içecek olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren E. Özgörkey Grubu, 1968-1998 yılları arasında Ege ve Akdeniz bölgelerinde The Coca - Cola Company ürünlerinin üretim, satış, pazarlama ve dağıtımını gerçekleştirdi. Günümüzde otomotiv, turizm, otelcilik ve inşaat sektörlerinde önemli yatırımları olan E. Özgörkey Grubu, yarım asrı aşkın tecrübesini 1998 yılında kurduğu Özgörkey Gıda ile tarım ve gıda alanına taşıdı.

Özgörkey Gıda

Tüketiciye dondurulmuş gıda sektörünün öncü ve yenilikçi markası Feast’i sunan Özgörkey Gıda, temellerini 1998 yılında İzmir’in Torbalı ilçesinde attığı Türkiye’nin en büyük ve en modern entegre dondurulmuş gıda üretim tesisini, iki yıldan daha kısa sürede tamamlayarak 2000 yılında faaliyete geçmiştir.

Ürünlerini 4 kıtada 20’den fazla ülkeye ihraç eden Özgörkey Gıda, Türkiye’de Feast markasıyla yüzde 30 pazar payı ile lider konumda olduğu ev dışı tüketim kanalında, kurulduğu günden itibaren sektörün önde gelen prestijli markalarına hizmet vermektedir. 2008 yılı başında ulusal perakende sektörüne giriş yapan Feast,  şu anda pazarın en inovatif ve en hızlı büyüyen markası konumundadır.

Özgörkey Gıda, Türkiye gıda sektörünün önemli kuruluşlarından biri olarak, Torbalı Tesislerinde yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlamaktadır. Ayrıca, hammadde temini için 2013 yılında 1000 sözleşmeli çiftçiyle 36.000 dekar arazide üretim gerçekleştirilmiştir.

AtaKey Gıda

E.Özgörkey Grubu’nun Ata Holding ile ortak yatırım olan AtaKey Gıda Üretim Tesisinin temelleri 2013 yılında Afyon’da atılmıştır. Tesis ilk üretimini Mart 2014’te gerçekleştirmiştir. Yatırım maliyeti 60 milyon avro’yu geçen AtaKey Gıda ile beraber Özgörkey Gıda tesislerinde toplam patates üretim kapasitesi 150.000 ton seviyelerine ulaşmaktadır. AtaKey Gıda, şu anda sadece Türkiye’nin değil, komşu ülkeler ve Ortadoğu’nun en güçlü ve yüksek kapasiteli üretim tesisi konumundadır. AtaKey Gıda ile hedef, iç pazarın açık ara lider oyuncusu olmakla birlikte küresel rekabette daha üstün konuma geçip bölgesel güç olarak Türk tarım ürünlerinde bayrağı taşıyan marka olmaktır.

Cake Studio

Özgörkey Gıda yatırımlarına hız kesmeden, 2012 yılında dondurulmuş pasta kategorisine giriş yapmıştır. Bu doğrultuda Cake Studio ile şirket evliliği gerçekleştirilmiştir. İki cesur kadın girişimcinin 8 yıl önce İstanbul Kalamış’ta 50 m2’lik küçük tatlı atölyesinde büyük hayallerle kurduğu Cake Studio markası, 2012 yılında grubun bünyesine katılmıştır. Marka, Özgörkey Gıda ailesine katılmasının ardından, Haziran 2014 itibariyle, Özgörkey Torbalı Üretim Tesisinde, yeni kurulan pastacılık işletmesinde üretimine başlamıştır. Özgörkey Gıda, Cake Studio ile birlikte perakende kanalı pasta kategorisinin şu anda açık ara lideri ve pazar yaratan markasıdır.

ÖZGÖRKEY GIDA Her Hakkı Saklıdır | Bilgi Toplum Hizmetleri
© 2017 - Designed by MaviPiksel Kişisel Verilerin Korunması
Yasal Uyarılar