Özgörkey Gıda’nın, gıdaya bağlı olarak tarım sektöründe de faaliyetleri bulunmaktadır. Tohumculuk ve tarım alanında araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak amacıyla 2003 yılında kurulan Öztar Tohumculuk,  İzmir Torbalı Tesislerinde kurulu 1500 metrekare sera ve araştırma laboratuvarlarında faaliyet göstermektedir. Şirket, Tarım Bakanlığı’ndan verilen özel bir araştırma belgesine sahiptir.

Öztar, patates tohumu araştırma ve geliştirme çalışmalarına odaklanmakta ve Ege Üniversitesi ve Tarım Araştırma Kuruluşlarıyla birlikte çeşitli projeler gerçekleştirmektedir. Uzman tarım mühendisi ve teknisyen ekibimiz hem laboratuvar ortamında hem de arazide çalışmalar yapmakta, Eurepgap ve GAP (iyi tarım uygulamaları) projeleri yürütmektedir. Torbalı tesisindeki tam donanımlı sera ve laboratuvarlarımız, ÖZTAR ekibi için temel çalışma alanını oluşturmaktadır.

Özgörkey Gıda ham maddelerini atmosfer kontrollü koşullarda saklamaktadır. Bilgisayar kontrollü yüksek teknolojiye sahip patates hammadde deposu 30.000 tonluk kapasiteye sahiptir. Yüksek kaliteli ürünler, bu yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmektedir. Konya Bölgesi’nde kurulan yeni patates tohumu saklama tesisimiz 8.000 tonluk kapasiteye sahiptir.

Özgörkey Gıda, Türkiye’deki tarımsal uygulamaları değiştiriyor:

  • Türkiye’deki ilk bezelye hasat donanımı, ıspanak ve yeşil fasulye hasat makineleri,
  • Yeni mısır hasat makinesi 2016 yılında devreye alındı.
  • Özgörkey Gıda, doğal kaynaklarımızla ilgili olarak, tüm tarlalarda damla sulama sistemleri kurulması için çiftçilerle işbirliği yapıyor.

ÖZGÖRKEY GIDA Her Hakkı Saklıdır | Bilgi Toplum Hizmetleri
© 2017 - Designed by MaviPiksel Kişisel Verilerin Korunması
Yasal Uyarılar